Działania

Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

Miasto Giżycko | Podopieczni

Każdego roku staramy się pomóc naszym najmłodszym mieszkańcom w walce o powrót do zdrowia.

 

Przeprowadziliśmy już wiele akcji charytatywnych, pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, dedykowanych co roku jednej potrzebującej osobie, które pozytywnie wpłynęły na sytuacje małych giżycczan oraz ich rodziców w nierównej walce o to, co najważniejsze – zdrowie i życie!

 

Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.

 

Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy w walce o zdrowie giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego i Filipa Czerniawskiego

 


W 2020 i 2021 r. Miasto Giżycko wspiera Igorka Kamińskiego w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację. Wsparcie przedłużono na dwa lata, ponieważ wielu zbiórek w 2020 r. niestety nie udało się przeprowadzić, ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.

 

Igor Kamiński (ur. 2014 r.) to giżycczanin, który na co dzień zmaga się z ciężką i bardzo rzadką chorobą. 

Pierwsza diagnoza dla Igora była stawiana w kierunku mózgowego porażenia dziecięcego. Nie była jednak trafiona. Po poszerzonych badaniach genetycznych i specjalistycznych konsultacjach okazało się, ze chłopiec cierpi na nieuleczalną dotąd chorobę genetyczną GLUT1– uszkodzony transporter glukozy. Jest to bardzo rzadka choroba. W Polsce na ta chwilę odnotowano zaledwie kilkanaście osób z podobnym schorzeniem. Na tę chorobę nie ma lekarstwa. Wiadomo jedno – bez regularnej i intensywnej rehabilitacji nie zdziała się nic. 

Igor chciałby funkcjonować tak, jak inne dzieci, bawić się, biegać, rysować, jeździć na rowerze i móc się bez przeszkód komunikować. Jest bardzo wytrwałym i dzielnym chłopcem. Fizjoterapia, logopedia, turnusy rehabilitacyjne, zajęcia z pedagogiem i psychologiem to dla niego codzienność. Chłopiec uczęszcza do przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych i uwielbia to miejsce – jest bardzo towarzyski i potrzebuje kontaktu i zabaw z rówieśnikami.

Rodzice Igorka pracują w systemie zmianowym, łącząc pracę i opiekę nad synem. Dzięki pomocy finansowej Państwo Kamińscy będą mogli szukać nowych metod leczenia, które pomogą Igorowi w samodzielności i dorastaniu. Najlepsze efekty dają wyjazdowe turnusy rehabilitacyjne. Takich turnusów powinno być co najmniej kilka rocznie. Są bezcenne i dają realne szanse na rozwój Igora!

 

Igorek jest pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Wpłaty można przekazywać bezpośrednio na subkonto: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: „1938 pomoc dla Igora Kamińskiego”.
Chłopca można wesprzeć również poprzez zbiórkę na stronie siepomaga.pl siepomaga.pl/igor-kaminski

Akcja charytatywna w Giżycku prowadzona jest pod patronatem Burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.