Bezpieczeństwo

Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

#Giżycko się szczepi

Osoby zainteresowane szczepieniem mogą dokonać rejestracji w jednej z 4 możliwych form:

  • Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989 (osoby dzwoniące z zagranicy muszą wykręcić numer 2262 62 989).
  • Rejestrując się elektronicznie przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.
  • Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
  • Dzwoniąc bezpośrednio do rejestracji punktu szczepień (tu też można sprawdzić termin rejestracji):
    – Giżycka Ochrona Zdrowia tel. kom. 608 787 366
    – Centrum Medyczne Masuria tel. (87) 428 67 72

Gdzie można się zaszczepić w Giżycku?

  • Giżycka Ochrona Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital przy ul. Warszawskiej 41), nr tel. 608 787 366, telefoniczne zapisy na szczepienia w każdy dzień tygodnia w godz. 8-15, szczepienia w poniedziałki i piątki w godz. 15-18, w soboty i niedziele w godz. 8-13. Szczepienia dzieci poniżej 12 r. ż. odbywają się w środy i czwartki w godz. 14-18.
  • NZOZ Poradnia Lekarzy Medycyny Rodzinnej Zbigniew Gugnowski Spółka Partnerska (Przychodnia przy ul. Wodociągowej 17) nr tel. 87 429 40 55.

 

 

DO POBRANIA: Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

 

 

#SzczepimySię
bo dbamy o siebie i innych!

 

#GiżyckoSięSzczepi
bo chcemy powrotu do normalności!

 

#ZaszczepSię
by zmniejszyć ryzyko zachorowania, uniknąć powikłań i ciężkiego przebiegu choroby!

 

 

Mimo zaszczepionej ponad połowy populacji w kraju, odsetek osób bezpiecznych dzięki szczepionce nadal jest zbyt mały. To także nadal zbyt mało, by powstrzymać epidemię. Nie tylko w Polsce widać wzrost liczby osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid – Wielka Brytania, Francja, czy też Hiszpania również notują znaczne zwiększenie zakażeń.

 

Szczepiąc się tworzymy wokół siebie i swoich społeczności „strefę bezpieczeństwa” i im więcej osób będzie się szczepić, tym wirus będzie nam mniej zagrażał. Wspólnie możemy powstrzymać przyszłą falę epidemii i chronić się przed kolejnymi mutacjami wirusa!

 

Nie dopuśćmy do powrotu lockdownu, do ograniczenia życia społecznego i zamknięcia szkół. Dbajmy o siebie i innych i nawet jeśli już się zaszczepiliśmy, zachęcajmy do tego wszystkich wokół. Również młodzież, ponieważ w grupie 12-17 lat odsetek szczepień wypada najsłabiej, szczepionkę przyjęło ok. ¼ populacji z tej grupy wiekowej. Warto tworzyć wspomniane wyżej „strefy bezpieczeństwa” właśnie w szkołach, promować szczepionki, namawiać do szczepień, edukować o nich i szeroko mówić o ich zbawiennym wpływie na zdrowie i życie populacji.

 

Warto się szczepić, ponieważ obecnie pacjenci oddziałów zakaźnych chorych na Covid to w większości osoby niezaszczepione. To właśnie oni są narażani na zachorowanie, cięższy przebieg choroby i komplikacje po zakażeniu.